O czym należy pamiętać zagadując na Facebooku?

Sieć jako nowe miejsce na podryw

Internet ułatwia nam wiele czynności. Dzięki niemu, zamiast przeszukiwać encyklopedie lub słowniki, możemy wpisać słowo kluczowe w wyszukiwarkę, a po chwili dostaniemy to, co jest nam potrzebne. Tak samo jest z nawiązywaniem nowych znajomości oraz lepszym poznawaniem innych ludzi. Nieśmiali mężczyźni lub ci, którzy boją się reakcji swojej sympatii na wypowiedziane przez siebie słowa, wolą zagadać do niej na portalu społecznościowym. Mają oni wtedy chwilę, aby zastanowić się nad tym, co napisać, żeby wypaść jak najlepiej. Każdy facet powinien zdawać sobie sprawę z tego, że musi stosować się do określonych zasad, aby zdobyć zainteresowanie swojej wybranki.

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Żadna kobieta nie będzie wyrażała chęci pisania z kimś, jeśli rozmowa nie będzie się kleić. Mężczyzna nie zabłyśnie, jeśli zacznie rozmowę od zwykłego ”hej, co tam?” lub ”co robisz?”. Przed rozpoczęciem konwersacji najlepiej jest sprawdzić, czym dziewczyna się interesuje, jakie filmy, książki, czy muzykę lubi. Następnie trzeba określić, jakie ma się wspólne upodobania lub poglądy, a zaczynając rozmowę od razu do nich nawiązać. W przypadku, gdy wspólnych tematów nie ma zbyt wiele można zwrócić uwagę na to, co tą dziewczynę wyróżnia. Jeśli kobieta jest weganką- zapytać co ją skłoniło do takiego stylu życia, jeśli ma jakiś ciekawy zawód- dopytać o szczegóły jej pracy, a jeśli wstawiła zdjęcia z wycieczki za granicą- wyrazić zazdrość oraz chęć poznania szczegółów. Dziewczyny uwielbiają, gdy mężczyzna pokazuje zainteresowanie jej osobą.

Pamiętaj, aby się nie narzucać

Facet powinien liczyć się z tym, że dziewczyna nie zawsze ma czas na pisanie. W przypadku, gdy nie jest aktywna na Facebooku przez cały dzień jedyne co mężczyzna powinien robić to cierpliwie czekać. Największym błędem byłoby pisanie wiadomości, takich jak: ”Gdzie jesteś?”, “Czy wszystko w porządku?”, “Nie chcesz już ze mną gadać?”, ponieważ wtedy można zamęczyć kogoś sobą.

Trzeba też liczyć się z tym, że jeśli zauroczenie działa w obie strony, kobiety będą używać swoich sposobów na zdobycie zainteresowania. Mówi się, że dziewczyny lubią zgrywać niedostępne, co często mylnie odbierane jest przez płeć przeciwną. Mężczyzna może widzieć to jako brak zaangażowania z jej strony w relację, przez co będzie pisał więcej oraz częściej. Jaki by nie był powód nieobecności wybranki, facet nie może próbować przypodobać się na siłę. Nie zawsze osoba, która na początku wydaje się godna bliższego poznania, po dłuższym czasie może okazać się zupełnie inna.