Jak zerwać z chłopakiem?

Zdecydowana większość kobiet, która spotykała się z mężczyzną, chodziła na randki, była w związku, postanowiła w pewnym momencie zakończyć relację i odejść. Przedstawicielki płci pięknej oczywiście bardzo długo przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanawiały się w jaki sposób rozpoznać czy miłość faktycznie się zakończyła. Kolejny problem kobiet polega na zerwaniu z chłopakiem. Nie wszystkie panie mają świadomość w jaki sposób powinno się to zrobić.

Pewność emocji i uczuć

Kobieta przed podjęciem ostatecznej decyzji powinna być przede wszystkim pewna swoich emocji. Nie jest rekomendowane igranie z uczuciami innych osób. Nieodpowiednie jest również zrywanie, a następnie wracanie do tej samej osoby. Można w ten sposób stworzyć toksyczną relację.

Odwaga

Jeżeli kobieta już wybierze moment, w którym zakomunikuje mężczyźnie smutną informację, powinna mieć odwagę, by uczynić to osobiście. Zrywanie z chłopakiem przez SMS czy oznaczenie go na swoim profilu na portalu społecznościowym, należą do najgorszych możliwych sposobów zakończenia bliższej relacji. Człowiek, którego się kochało zasługuje przede wszystkim na osobistą rozmowę.

Argumenty

Mężczyzna chciałby wiedzieć, dlaczego kobieta od niego odchodzi. Przedstawicielka płci pięknej nie może zatem bać się szczerej odpowiedzi. Kobieta umawiając się z mężczyzną na poinformowanie go o rozstaniu powinna przygotować się na takie pytanie z jego strony. Jeżeli partner nie doceniał kobiety, źle ją traktował lub zdradzał, powinien o tym usłyszeć. Odpowiedź powinna być bardzo dokładnie przygotowana, w przypadku, gdy powód rozstania jest mniej jednoznaczny. Jednym z najlepszych argumentów jest poinformowanie o braku gotowości na związek. Kobieta może poinformować partnera, że ma obecnie inne zobowiązanie i nie jest wstanie się zaangażować tak jak powinna. Rekomendowane jest również unikanie oklepanych odpowiedzi, jak “to nie twoja wina, problem tkwi we mnie”. Polecane jest także poinformowanie, że mężczyzna jest wartościowy i w innym czasie czy innych okolicznościach związek mógłby się udać. Należy przede wszystkim mieć świadomość, że zakończenie znajomości z osobą, którą darzyło się uczuciem wymaga przede wszystkim empatii i taktu.