Jak przyciągnąć opisem na portalu randkowym?

Na portalach randkowych każdego roku rejestruje się ogromna ilość osób. Żeby profil wyróżniał Cię jakoś spośród gąszczu innych, warto zadbać o odpowiedni opis. Samo zdjęcie, nawet ciekawie wykonane i ukazujące Twoje atuty, nie jest jeszcze wszystkim, aby zainteresować drugą osobę. Rzeczą, o której często się zapomina, choć ma ona kluczowe znaczenie, jest opis. Na co zwracać uwagę, przygotowując go?

Nie kreuj nieprawdziwego obrazu swojej osoby

W opisie powinny znajdować się tylko prawdziwe informacje na Twój temat, dotyczące głównie zainteresowań, sposobów spędzania wolnego czasu. Niektórzy wychodzą z założenia, że ich rzeczywiste hobby nie mają szans kogoś przyciągnąć i wolą je pominąć, a zamiast tego dopisać coś, co lubią wszyscy. Lepiej jednak postawić na prawdziwość i oryginalność – przecież jeśli napiszesz coś, co nie jest zgodne z prawdą, nawet jeśli kogoś to przyciągnie, dalsza rozmowa i tak to zweryfikuje.

Unikaj chwalenia się

Staraj się nie przedstawiać swojej osoby jako chodzącego ideału, kogoś, kto odnosi sukcesy we wszystkim, za co się zabierze. Nie oznacza to, żeby pisać o swoich porażkach, jednak chwalenie się tym, ile się osiągnęło (i co się ma) nie jest właściwe i raczej nie sprawi, że ktoś wartościowy się Tobą zainteresuje.

Dbaj o poprawność

Wydaje się to oczywiste, ale zadbaj o to, by opis nie zawierał błędów. Sprawdź także, czy przecinki są wstawione w miejscach, w których powinny się znaleźć. Wiele osób zwraca uwagę na takie szczegóły i dużo chętniej czyta im się poprawne, wartościowe opisy, niż takie, które sprawiają wrażenie, jakby były napisane na szybko i od niechcenia.

Postaw na kreatywność

Unikaj zwrotów powszechnie stosowanych w innych opisach, wstawiania złotych myśli czy cytatów wklejanych już tysiące razy. Skleć kilka zdań ukazujących Twoją osobowość i postaraj się, by były oryginalne i czytając je, druga osoba poczuła chęć nawiązania rozmowy.

Opis potrafi zupełnie zniechęcić lub przekonać do rozpoczęcia rozmowy. Zatem pamiętaj, aby zawsze sprawić, by był dopięty na ostatni guzik.